III.Bisiklet Sürme ve Koşu Etkinliği
III.Bisiklet Sürme ve Koşu Etkinliği

BİSİKLET SÜRME ETKİNLİĞİ KONTENJANLARI SINIRLIDIR

 

 

08.10.2017 saat 10:00 da yapmayı planladığımız koşu ve bisiklet sürme etkinliği şamlar tabiat parkı 5. kapıda gerçekleşecektir.


Etkinliğe kendi bisikletlerinizle de katılabileceğiniz gibi bizim orada hazır bulunan bisikletlerden de faydalanabilecekseniz.


Tesislerden  saat 09:00'da araçlar kalkacak olup kontenjanlarımız sınırlıdır. 2001 ve öncesi bayan ve baylar katılabilecektir.

 

 

Şamlar Ormanı, fıstık çamları altındaki geniş düzlükler, yürüyüş yolları, tilki, şahin ve diğer yabani hayvanlarıyla İstanbullular için ideal bir tabiat köşesi. Bu zengin bitki örtüsü ve canlı çeşitliliğin içinde yer alan Şamlar Mesire Yeri,  yenilenen sosyal tesisleri ve oturma sahalarının yanında ulaşım kolaylığıyla Başakşehirlileri doğayla kucaklaştırıyor.

 

Kayabaşı Mahallesi ve Şamlar Köyü'nden geçen ve Eski Edirne Yolu'nu, Arnavutköy'e bağlayan güzergah üzerindeki Kayabaşı Şamlar Tabiat Parkı, fıstık çamlarının ve çok değişik ağaç türlerini barındıran yaklaşık 50 bin dönümlük bir alanda kurulmuştur.

6 giriş kapısı bulunan bir mesire yeri ailelere, arkadaş gruplarına, çeşitli sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere hafta sonları dinlenmek ve şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlere ev sahipliği yapmaktadır.

 

Tüm ihtiyaçlar düşünüldü

Şamlar Tabiat Parkı, ziyaretçilerin keyifli saatler yaşayabilmesi için tüm ihtiyaçlar göz önüne alınarak düzenlenmiştir. Ormanlık bir bölgede bulunan mesire alanına girişte ve içeride karşılaşılan donatı yön levhaları, tabiat parkı içinde bulunan tesislere ulaşımı kolaylaştırıyor. Alanda bulunan tuvalet, lavabo, mescit, çocuk oyun parkı, koltuklu ahşap piknik masaları ve diğer sosyal donatılar planlı bir sosyal hizmetin örneğini sergilemektedir.

 

Nasıl Gelinir?

Şamlar Tabiat Parkı, Gaziosmanpaşa yoluyla Arnavutköy'e yaklaşıldığında "Nokta" mevkiinden hemen sola doğru inen asfalt yol ile ulaşılması son derece kolay. Ulaşımda kamu ve özel işletmelere ait toplu taşıma araçları da kullanılabilir.

 

Ayrıca etkinliğimizin yapılacağı alan olan 5. kapıda 3.2 km bisiklet parkuruda bulunmaktadır.   


8 Ekim 2017 Pazar

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.