Kurum İçi Masa Tenisi Turnuvası
Kurum İçi Masa Tenisi Turnuvası

Belediye çalışanları arasında ki iletişimi birlikte mücadele etme duygusunu desteklemek ve geliştirmek için düzenleyeceğimiz Masa tenisi turnuvası başlıyor.

 

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ MÜDÜRLÜKLER ARASI MASA TENİSİ TURNUVASI TALİMATNAMESİ

1. GENEL İŞLEYİŞ

a)     Turnuva ERKEK ve KADIN olarak iki ayrı kategoride düzenlenecektir.

b)    Müsabakalar ferdi olarak yapılacaktır. Turnuva grup usulüne göre düzenlenecektir. Grupta ilk 2 sıraya girenler bir üst tura çıkıp aralarında eleme şeklinde devam edecektir.

c)     Sporcular görev yaptıkları müdürlükleri temsil edeceklerdir.

d)    Her oyuncu müsabaka başlangıç saatinden en az 30 dk. önce oyun alanında bulunmalıdır. Olağanüstü durumlarda müsabaka başlangıç saatinden en fazla 10 dk sonrasına kadar beklenir, Sporculardan birinin 10 dk dan fazla geç kalması durumunda sporcu hükmen mağlup sayılır.. Organizasyon komitesi gerekli gördüğü durumlarda maç saatini ve yerini değiştirme hakkına sahiptir.

e)     Müsabakalar Bir set 11 sayı ve 5 maçlık sistem ile yapılacaktır, 3 seti alan sporcu galip gelecektir.

f)     Eğer skor 10-10 ise maç 12 ye uzar ve iki sayı farklı sonuçlanana kadar devam eder. Ayrıca 10-10 dan sonra oyuncular tek tek servis atmaya başlar.

g)    Sporcular her set bitiminde yer değiştirir.

h)     Her iki sayıda bir servis değişir.

i)      Oynanmadan hükmen galibiyet durumunda galip sporcu karşılaşmayı setlerde 11-0, maçı 3- 0 olarak kazanmış sayılır.

j)      Müsabakalar Başakşehir  Spor Parkı ve Güvercintepe Spor Parkında oynanacaktır.

k)     Fikstür katılım sayısına göre planlanarak www.sporparkları.com adresinden paylaşılacaktır.

 

  2. OYUNCU SAYISI VE NİTELİKLERİ

 

 

a)     Turnuvada belediyemiz bünyesinde çalışan memur, sözleşmeli, taşeron veya yüklenici firma personelleri yer alabilecektir.

b)    Turnuvaya müdürlükler dilediği kadar sporcuyla katılabilir.

c)    Bir sporcu Başakşehir Belediyesi Müdürlükler Arası Spor Şöleni kapsamındaki tüm turnuvalara katılabilir.

 

 

3. OYUNCULARIN GİYSİ VE GEREÇLERİ

 

a)      Organizasyon platformunda sporcuların sahaya spor kıyafeti  ile gelme zorunluluğu vardır.

b)       Müsabakalar Organizasyon Komitesinin sağlayacağı tam profesyonel müsabaka toplarıyla oynanacaktır. 

c)      Sporcular kendi raketleriyle müsabakalara katılabilir. Özel raketi olmayan sporculara müsabakalarda kullanmak üzere raket organizasyon komitesi tarafından temin edilecektir.

4. HAKEMLER

a)      Her maç, oyun kurallarını uygulamada tam yetkili olarak atanmış hakemler tarafından yönetilir. Hakemlerin oyun ile ilgili kararları nihaidir.

b)      Hakemler ve saha koordinatörleri maç boyunca sahada organizasyon komitesini temsil etmektedirler. Bu şahısların sahada ve oyun ile ilgili olarak saha dışında verdikleri kararlar tartışılamaz. Hakemleri tayin etme yetkisi tamamıyla Merkez Disiplin Kurulu'na aittir, takımların hakem seçme hakkı yoktur. 

c)      Eğer kanaatine göre, saha ışıklarının yetersiz olduğunu düşünürse, hakem oyunu durdurmaya yetkilidir. Işıklar oynamak için yeterli hale geldiğinde oyun kaldığı yerden devam eder. Aksi takdirde saha koordinatörü durumu tutanak altına alır ve maç ileriki bir tarihe ertelenir..

d)     Eğer hakem herhangi sebepten dolayı geçici olarak oyunu yönetemeyecek hale gelirse, oyun saha koordinatörünün denetimi altında devam edebilir.

e)      Eğer bir seyircinin oyuna müdahalesi sonucu (düdük çalmak, ses çıkarmak, sahaya girmek vs.) sahada oynanan oyun etkilenirse hakem oyunu durdurur ve ralli tekrar edilir.

 

5.  DİSİPLİN KURULU

a)     Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kurulu,  turnuvanın asayişinden sorumlu olup, ligin yargı organı özelliğini taşır. Haftanın belirli bir günü toplanarak hafta boyu gelişen olayları değerlendirir, gerekli kararları alır.

b)     Turnuvada saha içi ve saha dışında fair-play'e aykırı tutum ve davranışlar (kavga, küfür vs.) Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kurulu tarafından cezalandırılacaktır. 

c)     Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kurulu, kararlarında oyuncunun/takımın geçmiş maçlarındaki disiplin tutumunu da göz önüne alır.

d)     Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kurulu, maçta görülen kartlardan bağımsız olarak,  Turnuvadaki keyif öğelerini tehdit ettiğine kanaat getirdiği takıma/oyuncuya ceza uygulama hakkına sahiptir. 

e)     Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kurulu, turnuva toplantısında takım temsilcileri arasından belirlenecektir.

 

6. TATİL EDİLEN MAÇLAR

a)     Turnuvada bir maçın, herhangi bir oyuncunun hayati bir sakatlığı nedeniyle (hakem sakatlığın önemine onay vermelidir.) tatil edilmesi durumunda, karşılaşma o anki skoruyla dondurulup daha sonra Organizasyon Komitesinin belirleyeceği bir günde bitirilir.

b)     Turnuvada bir maçın disiplin/güvenlik gibi bir nedenle tatil edilmesi durumunda ise karar yetkisi tamamen Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kurulu. Kurul, olayları değerlendirerek maçın yeniden oynanmasına, kaldığı yerden devam etmesine, iki takımdan birinin hükmen galibiyetine, maçın o anki skoruyla tescil edilmesine, her iki takımın ihraç edilmesine veya takımlara puan cezası uygulamasına karar verebilir. 

 

7. İTİRAZLAR

a)     Sporcular müsabakalarla ilgili her türlü itirazlarını müsabakanın bitiminden sonraki ilk iş günü Başakşehir Belediyesi Spor Müdürlüğüne dilekçe ile; veya www.sporparklari.com adresine mail yoluyla yapabilirler. Bu süreyi aşan itirazlar dikkate alınmaz.

b)     Haftanın ilk iş günü toplanan Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kurulu; toplantıda aldığı tüm kararları Perşembe günü www.sporparkları.com adresinden yayınlayacaktır.

 

 8, ORGANİZASYON SORUMLULUKLARI & SİTE İŞLEYİŞİ:

a)     Turnuva ile ilgili her türlü konuda karar yetkisi Başakşehir Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından atanmış olan Organizasyon Komitesi Merkez Disiplin Kuruluna  aittir.

b)     Organizasyon Komitesinin,  Turnuva ile ilgili her türlü değişikliği yapma hakkı saklıdır. 

c)     Organizasyon Komitesi,  Turnuvadaki her maçta olası sağlık problemlerinde ilk müdahale için tesiste en az bir ilk yardım görevlisi bulundurmakla mükelleftir. Bununla birlikte, katılan tüm oyuncular sağlık konusunda kendileri sorumludurlar. Spor yapmalarına engel rahatsızlıkları bulunanlar organizasyona katılmamalıdırlar. 

d)     Organizasyonla ilgili haberler, duyurular, maç sonuçları, maç programları gibi bilgiler www.sporparklari.com adresinden yayınlanacaktır.

e)     www.sporparklari.com adresinde yayınlanan bilgileri takip etmek takımların kendi sorumluluğundadır ve takip etmemekten doğacak zararlardan Organizasyon Komitesi sorumlu tutulamaz.

f)      Katılımcıların kendi aralarında ya da tesislerle aralarında çıkabilecek ihtilaflarda Organizasyon Komitesi taraf değildir, sorumluluk kabul etmez. 

g)     Organizasyon Merkez Disiplin Kurulu tarafından kurallara aykırı davrandığı gerekçesiyle ihraç olan veya cezalandırılan takım, maddi/manevi herhangi bir hak iddia edemez.

 

9. GÜVENLİK

a)     Organizasyona katılan tüm sporcular güvenlik konusunda kendileri sorumludurlar. 

b)     Katılımcıların kendi aralarında ya da tesislerle aralarında çıkabilecek ihtilaflarda Organizasyon Komitesi taraf değildir, sorumluluk kabul etmez.

c)     Organizasyon komitesi; güvenlik ile ilgili konularda, tedbir alınmaması veya öngörülemeyen nedenlerden ötürü takımların ve oyuncuların uğrayabileceği maddi ve manevi zararlardan sorumlu tutulamaz.

 

10. ÖDÜLLER

a)      İlk üçe giren sporculara kupa ve madalya hediye edilecektir.

b)      Birinciye eşofman takımı hediye edilecektir.

c)       İkinciye spor ayakkabı hediye edilecektir.

d)      Üçüncüye masa tenisi raketi hediye edilecektir.

 

 

Not: Yukarıda belirtilenlerin dışında kalan durumlarda http://www.tmtf.gov.tr/?sf=a2oyun kuralları geçerli olacaktır.


18 Nisan 2016 Pazartesi

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.