Genç sporcuların kuşak sınavı tamamlandı
Genç sporcuların kuşak sınavı tamamlandı

Başakşehir Belediyesi Spor Parkları'nda Tekvando eğitimi alan öğrenciler 1.kuşak sınavına girdi.

 

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün ücretsiz olarak verdiği eğitimlerde yaklaşık 300 öğrenci sınava katıldı. Kıyasıya mücadele eden öğrencilerden yarısı Türkiye'de yapılacak bütün müsabakalara katılabilecek seviyeye gelecek.

 

Başakşehir Spor Parkı, Güvercintepe Spor Parkı, Şahintepe Spor Parkı, Kayaşehir Spor Kulübü'nün öğrencilerinin katıldığı deneme sınavı, öğrencileri bir adım öteye taşıyacak. Ocak, Mayıs ve Eylül ayları olmak üzere yılda üç defa tekrarlanan kuşak sınavları 4 dönem sürüyor.

 

Kuşak renkleri artan öğrenciler heyecanlarını paylaştı.

 

Teakvando sporuna yeni başladım ve beyaz kuşaktayım diyen Hızır Efe Kopuz, "Bende ailemde bu sporu yapmam konusunda hevesliydik. Belediyemizin spor parkları buna imkan sağladı. Teşekkür ediyorum."

 

İskender Ulus, "Başakşehir Spor Parkları'nda 1,5 yıldır teakvando eğitimi alıyorum. Ben Güvercintepe Spor Parkı'na devam ediyorum ve çok memnunum."

 

Anıl Özer, "1 yıldır teakvando eğitimlerine devam ediyorum. Şuan kırmızı- mavi kuşaktayım bu sınavdan sonra kırmızı kuşağa geçeceğim. Belediyemizin ücretsiz olarak bizlere sunduğu bu imkanlardan bütün gençlerimizin faydalanmasını isterim."


24 Ocak 2017 Salı

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.