Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonu
Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonu

 

 

TAMAMLANAN ÇOCUK MARATONUNUN ALBÜMÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

 

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MARATONU
BİLGİ NOTU

Her yıl ekim ayının ilk haftası kutlanan ‘'Dünya Çocuk Günü'nü'' çocuklarımızla birlikte koşarak kutluyoruz.

(20 Ekim 1953 Birleşmiş Milletler kabul etti )

Başakşehir Belediyesi tarafından Avrupa yakasının en büyük çocuk maratonu Başakşehir 'de gerçekleştiriliyor. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu otopark alanında 02.10.2016 tarihinde düzenlenecek çocuk maratonunda çocuklarımızı ''Geleceğe Koşuyoruz'' sloganıyla karşılaycağız. Bu anlamlı organizasayonde, hep birlikte el ele, gönül gönüle  Geleceğe Koşacağız...

 

0-13 yaş grubu arasında 4.500 çocuğun katılacağı etkinliğin amacı çocukların yarıştırılması değil, çocuklara "Maraton Bilinci" ve "Spor Kültürünü" aşılamak olacak.

 

0 - 3 yaş, 4 - 5 yaş ve 6 - 7 yaş grubu çocuklar, maratonda 300 metreyi anne ve babaları ile birlikte tamamlayacaklar. 8 - 9 yaş, 10 - 11 yaş, 12 - 13 yaş grubu çocuklar ise 900 metreyi kendi başlarına koşarak şampiyon olmanın sevincini yaşayacaklar.

 

İçerisinde hediye kuponlarının bulunduğu zarfların verileceği çocuk maratonunda çocuklar, şampiyon olmanın sevincinin yanı sıra, Başakşehir Belediyesi'nin ikram stantlarını tek tek ziyaret ederek hediyelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

 

İlk defa düzenlenecek Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonunda 0- 13 yaş arasında 4.500 çocuğun katılması planlanmış olup, etkinliğin amacı çocukların yarıştırılması değil, çocuklara "Maraton Bilinci" ve "Spor Kültürünü" aşılamak olacaktır.

 

Etkinlik günü her yaş grubuna göre eğlenceli aktivite ve oyun alanlarının kurulu olacağı, ikramlar ve sahne gösteriler, sahne şovları, ünlü çizgi film karakterleri ile çocuklarımız ve velilerimizin unutulmaz bir gün yaşaması planlanmaktadır.

 

Kayıtlar www.sporparklari.com ve www.basaksehir.bel.tr  adreslerinden alınacaktır.


Başakşehir ilçe sınırında oturanlar maratona katılabilir.

 

Maratonu kayıt tarihleri 26.08.2016 - 26.09.2016 

 

 

Kayıt Ücreti:

Kayıtlar başvuru formunu doldurmuş olan her bir çocuk için ücretsizdir. 

Etkinlik Alanına Ulaşım:

Etkinlik günü Başakşehir Spor Parkı, Kayaşehir Spor Parkı, Altın Şehir Spor Parkı, Güvercintepe Spor Parkı, Şahintepe Spor Parkı, Bahçeşehir Spor Merkezi, önünden etkinlik alanına ücretsiz ring servisler ile ulaşım sağlanacaktır.

 

 

 

 

Kayıt Olan ve Maratonu Tamamlayan Çocuklara Verilecek Malzemeler

Göğüs Numarası Dağıtım Tarihi ve Noktaları:

29.09.2016 (Perşembe) - 30.09.2016  (Cuma) - 01.10.2016 (Cumartesi) Saat 10.00- 19.00

 

Güvercintepe Spor Parkı - Kayaşehir Spor Parkı- AltınŞehir Spor Parkı

Başakşehir  Spor Parkı- Bahçeşehir Spor Merkezi -Şahintepe Spor Parkı

 

UYARI: Sistemimizde kayıtlı olduğu halde 1 Ekim Cumartesi akşamına kadar, Dağıtım Noktalarından Göğüs Numaralarını almayan tüm çocukların kayıtları İPTAL edilir. İptal edilen ve elde kalmış olan Göğüs Numaraları Etkinlik Günü, Etkinlik Alanına, yaş grubu koşu saatinden 1 saat önce gelecek çocuklara Yeni Kayıt yapılarak dağıtılacaktır. Etkinlik günü dağıtım yapılıp yapılmayacağı elde kalan göğüs numaralarına göre belli olacağı için kesinlik taşımamaktadır! Etkinlik günü kayıt olmayı planlayanlar, kayıt olamamaları durumunda herhangi bir hak iddia edemezler. Etkinlik Günü Dağıtımı Noktası;

 

2 Ekim Pazar, 09.00 - 14.00, Ektinlik Alanı Girişi

 

Dikkat: Göğüs numarasını alabilmek için kayıtlı çocukların kimliklerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Kimlik ibrazı olmadan Göğüs Numarası dağıtımı yapılamaz.

Dikkat: Göğüs Numarası belirtilen gün ve yerlerde, belirtilen saat aralıklarında dağıtılır. Çocuklar için internet sitesinden başvuru yapılmış olsa dahi, Göğüs Numarası olmaksızın Çocuklar ve Velileri etkinliğin düzenleneceği alana giremezler.

Tişört Dağıtım: Tişörtler, çocuklara etkinlik günü etkinlik alanına girerken verilecektir. Etkinliğin görseline uygun olması amacıyla çocuklardan tişörtlerini giymeleri istenir.

Madalya: Maratonu tamamlayan tüm çocukların boynuna madalyası takılacaktır.

Sertifika: Maratonu tamamlayan tüm çocuklara, günün anısına başarı sertifikası verilecektir.

Hediye Zarfı: Maratonu tamamlayan tüm çocuklara hediye kuponlarının bulunduğu zarf verilecektir. Çocuklar, etkinlik alanında bulunan stantlara giderek kuponları karşılığında hediyelerini alabileceklerdir.

İlk Yardım: Etkinlik alanında yeterli sayıda ambulans ve ilk yardım görevlisi hazır bulunacaktır.

Sağlıkla İlgili Öneriler: Maraton öncesinde mutlaka çocuklarınızı muayene ettiriniz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olan çocukların Başakşehir Çocuk Maratonu'na katılmaları durumunda tüm sorumluluk çocukların velilerine aittir. Çocuklar maratona uykularını almış olarak ve dinlenmiş bir şekilde katılmalıdırlar. Çocuklar Maraton sabahı kahvaltılarını yaparak asitli içeceklerden kaçınmalıdırlar. Çocuklar mutlaka spor ayakkabı, eşofman ve spor çorabı giymelidirler. Maraton esnasında oluşan bir sağlık problemi için çocuklar maratonu diledikleri zaman terk edebilirler. Sağlık görevlileri çocuklarda meydana gelebilecek her türlü sağlık probleminde anında ilk müdahalede bulunacaktır.

Acil Durum Bilekliği: Çocukların göğüs numaralarının arkalarında, acil durumlarda çocukların anne ve babalarına kolayca ulaşılabilmesi için çocukların anne ve babalarının cep telefonu bilgileri yazılı olacaktır. Aynı zamanda çocuklara verilecek Acil Durum Bileklikleri'nde de çocukların anne ve babalarının cep telefonu bilgileri yazılı olacaktır.

Dikkat: Göğüs numarası ve Acil Durum Bileklikleri'ne bu bilgilerin, çocukların anne ve babaları tarafından, Maraton gününden önce yazılması gerekmektedir.

 

 


29 Ağustos 2016 Pazartesi

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.