FUN RUN SERİES (BAŞAKŞEHİR ETAP)
FUN RUN SERİES (BAŞAKŞEHİR ETAP)

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'nin ilgili İlçe Belediyeleri ile işbirliği ile organize ettiği Türkiye'deki yol yarışı katılımcılarına alternatif yarış imkanı sunabilmek ve Türk koşucu sayılarını arttırabilmek amacıyla planladığı 6 etaplık Fun Run Series (Yol Yarışı Serisi) Başakşehir'den start alacak. 13 Mart, Pazar günü Başakşehir Olimpiyat Stadı'ndan başlayacak yarışma 30 Ekim'de koşulacak etapla son bulacak.

 

2016 yılında koşulacak olan 6 ayrı yarış serisinden oluşan projede Üsküdar Belediyesi, Pendik Belediyesi ve Başakşehir Belediyesi ile işbirliği yapılıyor. Fun Run Series'in 1. Etabı olan Başakşehir etabı 13 Mart'ta başlayacak. Yarışmanın 1. Etabı için kayıtları başladı. Başakşehir ayağı kayıtları www.sporparklari.com  adresinden online olarak gerçekleştirilebilecek. 1Yarışmanın son başvuru tarihi ise 29 Şubat.

 

5K - 10K arası çeşitli mesafelerde koşulacak her bir yarışa en az 1000, en fazla 3500 koşucunun katılması planlanıyor. Yarışlar Elektronik Zamanlama Çipleri ile ölçülecek. Her bir yarış sonrasında ilk 3'e giren kadın ve erkek koşucular ödüllendirilecek olup her bir yarış etabını tamamlayan koşuculara parçalı madalyaları verilecek. Sporcular 6 yarışı da tamamlamaları halinde özel tasarımlı "Fun Run Series 2016" madalyalarını birleştirmeye hak kazanmış olacak.

 

Ayrıca 6 yarış sonrasında en iyi derecelere sahip olup en fazla puanı toplayarak ilk 3 sırayı alan kadın ve erkek sporculara özel ödül verilecek.  Koşucuların yarışlarda alacak olduğu puanlar; 1. 25 puan,2. 15 puan, 3. 10 puan şeklinde sıralanacak.

 

 

BAŞAKŞEHİR DE İKAMET EDEN KATILIMCILAR SİTEMİZDEN ÜCRETSİZ OLARAK KAYIT YAPTIRABİLİRLER.

 

BAŞAKŞEHİR DE İKAMET ETMEYEN KATILIMCILAR www.funrunseries.org ADRESİNDEN KAYIT YAPTIRABİLİRLER.

 

 


13 Mart 2016 Pazar

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.