II. Çocuk Maratonu
BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ II. Çocuk Maratonu

DUYURU

Bu hafta sonu (06.10.2019 Pazar) düzenlenmesi planlanan Başakşehir 2. Çocuk Maratonu hava muhalefeti nedeniyle bir sonraki haftaya (13.09.2019 Pazar) ertelenmiştir.

 

 

 

 

BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK MARATONU 

 

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 20 Ekim 1953 tarihinde kabul edilen ve her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan “Dünya Çocuk Günü”nünde çocuklarımızla birlikte koşuyoruz.

Başakşehir Belediyesi olarak, bu anlamlı günde Avrupa yakasının en büyük çocuk maratonunu ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki Atletizm Pisti’nde 6 Ekim 2019 Pazar günü düzenleyeceğimiz Çocuk Maratonu’nda Başakşehirli çocuklarımızı “Geleceğe Koşuyoruz” sloganıyla karşılayacağız. Bu anlamlı organizasyonda hep birlikte el ele, gönül gönüle geleceğe koşacağız...

 

Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz ve 4 bin çocuğumuzun katılacağı etkinlik ile gelecek nesillere, “maraton bilinci” ve “spor kültürü” aşılamayı amaçlıyoruz. 2. Başakşehir Çocuk Maratonu’nda 0-3 yaş, 4-5 yaş ve 6-7 yaş grubu çocuklar, 300 metrelik parkuru anne ve babaları ile birlikte koşacaklar. 8-9 yaş, 10-11 yaş ve 12-13 yaş grubu çocuklar ise 900 metrelik parkurda mücadele ederek şampiyon olmanın sevincini yaşayacaklar.

 

Hediye kuponlarının da aralarında bulunduğu çeşitli ödüllerin verileceği maratonda çocuklar, şampiyonluk sevincinin yanı sıra Başakşehir Belediyesi’nin stantlarını ziyaret ederek hediyelerine kavuşmanın mutluluğunu da yaşayacak.

 

Etkinlikte her yaş grubuna özel aktivite ve oyun alanları kurulacak. İkramlar, sahne gösterileri, sahne şovları ve ünlü çizgi film karakterleri ile çocuklarımız ve velilerimizin unutulmaz eğlenceli bir gün geçirmesi sağlanacak.

 

 

Kayıtlar www.sporparklari.com ve www.basaksehir.bel.tr adreslerinden alınacaktır.

 

Başakşehir ilçe sınırında oturanlar maratona katılabilir.

Maratonu kayıt tarihleri 05.08.2019 - 27.9.2019

 

 

 

Kayıt Ücreti:

Kayıtlar başvuru formunu doldurmuş olan her bir çocuk için ücretsizdir. 

Etkinlik Alanına Ulaşım:

Etkinlik günü Başakşehir Spor Parkı, Kayaşehir Spor Parkı, Altın Şehir Spor Parkı, Güvercintepe Spor Parkı, Şahintepe Spor Parkı, Bahçeşehir Spor Merkezi, önünden etkinlik alanına ücretsiz ring servisler ile ulaşım sağlanacaktır.

 

 

 

 

Kayıt Olan ve Maratonu Tamamlayan Çocuklara Verilecek Malzemeler

Göğüs Numarası Dağıtım Tarihi ve Noktaları:

 

28.09.2019-04.10.2019 tarihleri arası

 

Güvercintepe Spor Parkı - Kayaşehir Spor Parkı- AltınŞehir Spor Parkı

Başakşehir  Spor Parkı- Bahçeşehir Spor Merkezi -Şahintepe Spor Parkı

 

UYARI: Sistemimizde kayıtlı olduğu halde 4 Ekim Cuma akşamına kadar, Dağıtım Noktalarından Göğüs Numaralarını almayan tüm çocukların kayıtları İPTAL edilir. İptal edilen ve elde kalmış olan Göğüs Numaraları Etkinlik Günü, Etkinlik Alanına, yaş grubu koşu saatinden 1 saat önce gelecek çocuklara Yeni Kayıt yapılarak dağıtılacaktır. Etkinlik günü dağıtım yapılıp yapılmayacağı elde kalan göğüs numaralarına göre belli olacağı için kesinlik taşımamaktadır! Etkinlik günü kayıt olmayı planlayanlar, kayıt olamamaları durumunda herhangi bir hak iddia edemezler. Etkinlik Günü Dağıtımı Noktası;

 

6 Ekim Pazar, 09.00 - 14.00, Ektinlik Alanı Girişi

 

Dikkat: Göğüs numarasını alabilmek için kayıtlı çocukların kimliklerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Kimlik ibrazı olmadan Göğüs Numarası dağıtımı yapılamaz.

Dikkat: Göğüs Numarası belirtilen gün ve yerlerde, belirtilen saat aralıklarında dağıtılır. Çocuklar için internet sitesinden başvuru yapılmış olsa dahi, Göğüs Numarası olmaksızın Çocuklar ve Velileri etkinliğin düzenleneceği alana giremezler.

Tişört Dağıtım: Tişörtler, çocuklara etkinlik günü etkinlik alanına girerken verilecektir. Etkinliğin görseline uygun olması amacıyla çocuklardan tişörtlerini giymeleri istenir.

Madalya: Maratonu tamamlayan tüm çocukların boynuna madalyası takılacaktır.

Sertifika: Maratonu tamamlayan tüm çocuklara, günün anısına başarı sertifikası verilecektir.

Hediye Zarfı: Maratonu tamamlayan tüm çocuklara hediye kuponlarının bulunduğu zarf verilecektir. Çocuklar, etkinlik alanında bulunan stantlara giderek kuponları karşılığında hediyelerini alabileceklerdir.

İlk Yardım: Etkinlik alanında yeterli sayıda ambulans ve ilk yardım görevlisi hazır bulunacaktır.

Sağlıkla İlgili Öneriler: Maraton öncesinde mutlaka çocuklarınızı muayene ettiriniz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olan çocukların Başakşehir Çocuk Maratonu'na katılmaları durumunda tüm sorumluluk çocukların velilerine aittir. Çocuklar maratona uykularını almış olarak ve dinlenmiş bir şekilde katılmalıdırlar. Çocuklar Maraton sabahı kahvaltılarını yaparak asitli içeceklerden kaçınmalıdırlar. Çocuklar mutlaka spor ayakkabı, eşofman ve spor çorabı giymelidirler. Maraton esnasında oluşan bir sağlık problemi için çocuklar maratonu diledikleri zaman terk edebilirler. Sağlık görevlileri çocuklarda meydana gelebilecek her türlü sağlık probleminde anında ilk müdahalede bulunacaktır.

Acil Durum Bilekliği: Çocukların göğüs numaralarının arkalarında, acil durumlarda çocukların anne ve babalarına kolayca ulaşılabilmesi için çocukların anne ve babalarının cep telefonu bilgileri yazılı olacaktır. Aynı zamanda çocuklara verilecek Acil Durum Bileklikleri'nde de çocukların anne ve babalarının cep telefonu bilgileri yazılı olacaktır.

Dikkat: Göğüs numarası ve Acil Durum Bileklikleri'ne bu bilgilerin, çocukların anne ve babaları tarafından, Maraton gününden önce yazılması gerekmektedir.

 

 

 


5 Ağustos 2019 Pazartesi
BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurunuzu kontrol etmek için aşağıdaki formu doldurunuz.

TC No. (*)
Güvenlik Kodu(*)

(*) ile belirtilmiş alanlar doldurulması zorunlu alanlardır.

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.