Kadınlara özel ücretsiz spor günleri başladı
Kadınlara özel ücretsiz spor günleri başladı

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlü'ğü ücretsiz pilates ve mix dans dersleri başladı.

 

Bahçeşehir Spor Parkı'nda başlayan derslere katılım yoğun oldu. Salı ve Perşembe olmak üzere haftada iki gün gerçekleşecek derslerde Başakşehirli kadınlar stres atacak. 400 kişiye yakın taleple beklenin üzerinde katılımcının olmasından Salı ve Perşembe günleri dersler 14'00-15'00 arası bir saat 15'00-16'00 arası bir saat şeklinde yapılacak. Alanında uzman eğitmenlerin kontrolünde yapılan ücretsiz Pilates ve Mix Dans dersleri yaz ayına kadar devam edecek.

 

Bu kadar talep olacağını düşünmüyorduk diyen eğitmen Başak Aslan Unutmaz dersler hakkında bilgi verdi. ‘Kalabalık olunca enerjide yüksek oluyor bende ders yaparken çok keyif alıyorum. Derslerin işleniş şekillerinden biraz bahsedecek olursak dans derslerinde on üç parçadan oluşan belli koreografilerimiz var. Müzik eşliğinde katılımcılarla birlikte dans ediyoruz. Pilates de ise, kişilerin sağlık durumlarına göre hareketleri modifiye ediyoruz. Bel, boyun, diz de problem olan insanların neyi yapıp yapmayacağı üzerine çalışıp hem omurga sağlığını korumak hem de kilo vermeye yardımcı oluyoruz.'

 

Dengeli beslenmek şart


Spor tek başına yeterli olmaz bu yüzden beslenmeyle de desteklemek gerekir diyen Başak Aslan Unutmaz spordan sonra yapılacaklar hakkında tüyolar verdi. ‘Beslenme, uyku düzeni ve sporla birlikte vücut sıkılaşır ve zamanla kilo verilir. Spordan sonra asla yemek yenmemesi gerektiği düşünülüyor ancak hangi saat de ne yememiz gerektiğini bilirsek daha sağlıklı kilo veririz. Her şeyden dengeli bir şekilde tüketildiği takdirde dengeli beslenmiş oluruz.'

 

Ücretsiz pilates ve mix dans derslerine yoğun ilgi gösteren Başakşehirli kadınlar ise uygulamadan dolayı çok memnun olduklarını ifade ettiler.

 

Hülya Güler," Harika bir etkinlik, biraz rahatsız olmama rağmen kaçırmak istemediğimden katıldım. İlk gün olmasına rağmen ben çok keyif aldım. Dans etmeyi çok seven bir insanım tüm stresimi attım."

 

Nadir Yılmaz," Yerel yönetimlerin özellikle bayanlar için böyle etkinlikler düzenlemesi çok hoşumuza gitti. Yediden yetmişe zaten spor yapmamız gerekiyor. Sağlık için buradayım ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

 

Neriman Ünel,"İlk defa pilates ve dans dersleri alıyorum. Güzel bir başlangıç yaptım. Hocamızı çok sevdik eğitimler sona erene kadar devam etmeyi düşünüyorum."

 

Burcu Aracı," Derslerden inanılmaz keyif aldım. Emeği geçen organize eden herkese çok teşekkür ediyorum."


30 Ocak 2017 Pazartesi

© 2015 Tüm hakları Başakşehir Belediyesi’ne aittir.

SPOR PARKLARI Başakşehir Belediyesi hizmetidir.