Başakşehir Spor Bilim Kurulu

FATİH DERVENT
FATİH DERVENT
PROF.DR.

 

Fatih Dervent 2001 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümünden mezun olmuştur. 2007 yılında Gazi Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümünden ‘’Lise öğrencilerinin saldırganlık düzeyleri ve spor aktivitelerine katılımla ilişkisi’’ üzerine yazdığı tez ile yüksek lisansını, 2012 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2009’dan beri Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünde Doçent olarak görev yapmaktadır. 2013-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı’nda Erasmus Koordinatörlüğü yapmıştır.

2002-2009 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığında Beden Eğitimi öğretmenliği yapmıştır.

2014 yılında Society of Health and Physical Educators ( SHAPE), 2011-2015 yılları arasında The International Council for Health, Physical Education, Recreation, Sports and Dance ve 2017 yılında Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneğinde üye olarak görev almıştır.

2016 yılında Spor Bilimleri Derneği tarafından ‘’En İyi Sözel Bildiri’’, 2017 yılında Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği tarafından ‘’Başarı Ödülü’’ ve 2018 yılında Federation Internationale D'Education Physique tarafından Honor Of Merit ödülüne layık görülmüştür.

Akademik alanda birçok makale yazmıştır ve bilimsel bildiri sunmuştur. Ayrıca, ‘’Content Development Coding Assessment Manual’’ kitabında bölüm yazarlığı yapmıştır ve ‘’Beden Eğitimi ve Sporda Yansıtıcı Düşünme’’ kitabının yazarıdır.

 

Yök Format Özgeçmiş