Başakşehir Spor Bilim Kurulu

OSMAN ATEŞ
OSMAN ATEŞ
DOÇ.DR.

 

Osman Ateş 2006 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Eğitimi bölümünde lisans derecesinden mezun olmuştur. 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde Egzersiz Fizyolojisi Tezli Yüksek Lisans programını ‘’Elit sualtı ragbi oyuncularının fiziksel-fizyolojik profillerinin incelenmesi ve spora özgü testler ile klasik laboratuvar testlerinin ilişkilendirilmesi’’ başlıklı tezi ile tamamlamıştır. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Spor Sağlık Bilimleri doktora programını bitirmiştir.

Akademik hayatına 2008 yılında İstanbul Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak başlamıştır. Daha sonra yine aynı üniversitede 2014-2018 yıllarında Doktor Öğretim Üyesi olarak görev almıştır ve 2018 yılında Doçentlik yapmaya başlamıştır.

2011-2014 yılları arasında Modafen Eğitim Kurumlarında Spor Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 2015-2020 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi bölümünde Bölüm Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. 2017 yılında İstanbul Üniversitesinde Erasmus Koordinatörlüğü yapmıştır. 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Spor Sağlık Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmıştır. Şu an Medipol Başakşehir Futbol Kulübünde Sağlık ve Performans Bölümünde görev almaktadır.

2017 yılında Dünya Spor Bilimleri Araştırmaları Kongresinde ‘’Hareket ve Antrenman alanında Sözel Sunum ikinciliği’’ ödülüne kayık görülmüştür. Uluslararası ve ulusal birçok dergide akademik makaleleri yayınlanmıştır.

Sıcak İklim Koşullarında Egzersiz İle Uyumun Fizyolojik Yanıtları kitabının yazarıdır. Ayrıca,  ‘’Her Yönüyle Fıtness ve Sağlıklı Yaşam’’ kitabında bölüm yazarlığı yapmıştır.

 

Yök Format Özgeçmiş