Başakşehir Spor Bilim Kurulu

EMRAH ARSLAN
EMRAH ARSLAN
Öğr.Gör

 

Emrah Arslan 1988 yılında Eskişehir'de doğdu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Yazılım Programlama bölümünden derece ile mezun oldu. 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans derecesini alan Emrah Arslan Doktora eğitimine Bilgisayar Mühendisliği Yapay Zeka alanında devam etmekte olup Microsoft MCDBA ve MCT sertifikalarına sahiptir.

  2005-2006 yılları arasında Yapı Kredi, 2006-2007 yılları arasında Casper Bilgisayar'da çalıştıktan sonra 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul A.Ş. Bilgi Teknolojileri alanında çalışmaya başladı. Burada çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2014 yılında Bilgi teknolojileri yöneticisi olarak atanmış ve görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Akademik hayatına KTO Karatay Üniversitesinde Yapay Zeka ve Veri Bilimi alanında Öğretim Görevlisi olarak  devam etmektedir.

2012 yılında 4 yıl Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Bilişim Yöneticiliği , 2014 yılında ise Portekiz'de yapılan seçimlerde Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Bilişim Yöneticisi olarak seçilmiş ve 2 yıl görev yapmıştır.

Ülkemizin en büyük kitlesel spor etkinliği olan İstanbul Maratonu'nun teknoloji ve ölçüm işlemleri sorumlusu olarak birçok spor teknolojisi alanında projeye imza atan Arslan evli ve 1 çocuk sahibidir.