Başakşehir Spor Bilim Kurulu

İLHAN ODABAŞ
İLHAN ODABAŞ
DOÇ.DR.

 

İlhan Odabaş, 1981 yılında Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünden lisans derecesini tamamlayarak mezun olmuştur. 1987 yılında yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde ve daha sonra 1991 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor doktora programını tamamlamıştır.

2021 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümünden 2. lisans eğitimini tamamlayarak mezun olmuştur.

Akademik hayatına 1984 yılında Marmara Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi bölümünde Öğretim Görevlisi olarak başlamıştır. Daha sonra 1992 yılında aynı üniversitede Yard. Doç. olarak göreve devam etmiştir. 2008 yılında Haliç Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünde Yard. Doç. görevine geçmiştir. 2014 yılında Universidad Camilo Jose Cela’da Yard. Doçentlik yapmıştır. 2015-2018  yılları arasında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulunda Doçent olarak görev almıştır.

2008-2016 yılları arasında Haliç Üniversitesinde çeşitli idari görevlerde yer almıştır.

Spor Bilimleri Derneği , European College of Sport Science, Türkiye Golf Federasyonu Sağlık Kurulu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Haliç Üniversitesi Etik Kurul Üyeliği yapmıştır.

2007 yılında Türk Pediatri Kurumu tarafından ‘’Türk Pediatri Arşivi En Güzel Araştırma Yazısı’’ ödülüne layık görülmüştür.

2017 yılında ‘’Sertleşmiş Omurga ve Egzersiz’’ ve ‘’Diyabetli Hastalarda Egzersiz’’ kitaplarını yazmıştır. Ayrıca, ulusal ve uluslararası birçok dergide bilimsel makaleleri yayınlanmıştır.

 

Yök Format Özgeçmiş