Başakşehir Spor Bilim Kurulu

YALÇIN BEŞİKTAŞ
YALÇIN BEŞİKTAŞ
PROF.DR.

 

Murat Yalçın Beşiktaş 1978 yılında doğmuştur. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. 2005 yılında Marmara Üniversitesinde Spor Yönetim Bilimleri bölümünde yüksek lisansını ve  2013 yılında aynı alanda doktorasını tamamlamıştır.

2013 yılında Yard. Doç. unvanını ve 2017 yılında Doçentlik unvanını almıştır. 2019-2020 yılları arasında Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Dekan Yardımcısı olarak görev almıştır. 2019-2021 yıllarında Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı görevini üstlenmiştir. 2019 yılında başlayan Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Senato Temsilciliğine, Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliğine ve Fenerbahçe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fakülte Kurulu üyeliğine, 2020 yılında başlayan Fenerbahçe Üniversitesi Uluslararası Akademik Çalışmalar Fakülte Koordinatörlüğüne hala devam etmektedir.

Spor Bilimleri Derneği, Egzersiz ve Spor Psikolojisi Derneği, Uygulamalı Spor Psikolojisi Birliği AASP ve World Underwater Federation CMAS gibi birçok derneğin aktif üyesidir.

Türkiye Futbol Federasyonu “Futbolda Psikolojik Performans Kursu” katkı ödülü (2019), Türkiye Futbol Federasyonu “Futbolda Psikolojik Performans Kursu” katkı ödülü (2019) ve T.C İstanbul Rumeli Üniversitesinde “Spor Bilimleri ve Sporcu Beslenmesi Sempozyumu” katkı ödülüne layık görülmüştür.

Ulusal ve uluslararası birçok dergide bilimsel makaleleri yayınlanmıştır. ‘’Sporda Zihinde Canlandırmak’’ kitabının yazarıdır. Ayrıca, ‘’Kişisel Antrenmanın Temelleri’’, ‘’Sporda Psikososyal Alanlar V’’, ‘’Sürdürülebilir Başarı için Sporda Stratejik Yönetim’’ ve ‘’Spor Bilimlerinde Araştırma ve Değerlendirmeler-II’’ kitaplarında bölüm yazarlığı yapmıştır.

 

Yök Format Özgeçmiş